Jak można wyczytać z historii pielgrzymki – osoby odpowiedzialne za jej organizację nieustannie się zmieniały. Od samego początku jednak głównym organizatorem-założycielem jest pan Jarosław Laskowski z parafii p.w. św. Antoniego w Szczecinie. Później, dołączyła do niego pani Elżbieta Trzcińska. I choć do dziś tworzą doskonale uzupełniający się duet, zwiększająca się nieustannie liczba pątników (która oczywiście cieszy) i wyzwania logistyczne jakie stawia przed organizatorami trasa pielgrzymki zmusiły do podzielenia tego „ciężaru” przygotowań na większą grupę młodych, „zachłyśniętych bożym miłosierdziem” ludzi, którzy dzieło zechcieli podjąć i kontynuować. Poniżej przedstawiamy wam nas samych, czyli skromną ekipę przyjaciół dla których nie ma rzeczy niemożliwych!

p.Jarek p.Ela

.

 

Założyciele pieszej pielgrzymki do Myśliborza:

Jarosław Laskowski i Elżbieta Trzcińska

dyrektor

Ks. Piotr Buda – DYREKTOR – Ojciec „kapelan” pielgrzymki, który od 2012 roku dzielnie zarządza tym wielkim dziełem. Obecnie wikariusz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, ale przecież nic nie trwa wiecznie… Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Abp Andrzeja Dzięgi 10 kwietnia 2012 roku. Sługa Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, miłośnik Mszy Wszechczasów – najpiękniejszej rzeczy po tej stronie nieba, czciciel Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej starający się patrzeć na świat przez pryzmat życia wiecznego.

Ojciec Rekolekcjonista to ksiądz dbający, aby pątnicy byli przygotowani duchowo do spotkania z Jezusem Miłosiernym. Jest odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie rekolekcji, bo przecież pielgrzymka to rekolekcje w drodze i muszą mieć swojego rekolekcjonistę. Przez kilkadziesiąt kilometrów duchowej drogi poprowadzi nas w tym roku ks. Marcin Szczodry  – wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego.

sidor konrad

Konrad Sidor – Miłośnik białej czekolady w każdej postaci, który w wolnej chwili „farbuje wróble” –tak mógłbym się w skrócie opisać. Mówią o mnie „wrażliwy” i coś w tym jest. Lubię szukać, ale jeszcze bardziej znajdywać. Nigdy nie chciałem być rolnikiem (brzydzę się robali), a teraz (trochę przekornie i niespodziewanie) formuje się w „Domu Ziarna”. Od morza wolę góry, a gdy przyjdzie mi zdawać egzamin – zdecydowanie wolę ten pisemny (już czuję trwogę przed Sądem Ostatecznym). Lubie muzykę na żywo, koncerty, szczególnie te w filharmonii. …Do filmu popcorn, ale tylko karmelowy!

SEKRETARIAT – zajmuje się wszelkimi sprawami organizacyjnymi naszej pielgrzymki, czyli m.in: przygotowują program, nadzorują proces zapisów, czy ciężarówkę przewożącą bagaże. Dbają o to by każdy mógł coś zjeść czy wypić i „ogarniają” mnóstwo innych ważnych spraw. Dla nich pielgrzymka zaczyna się w czerwcu!

jagoda glanc

Jagoda Glanc – Na Myśliborską pierwszy raz wyruszyłam w 2012 roku. Od tamtego czasu moje zaangażowanie wraz z każdą kolejną edycją zwiększało się, a dziś zarządzam sekretariatem pielgrzymkowym. W codziennym życiu jestem pedagogiem wczesnoszkolnym, który bardzo lubi to co robi. Moim głównym zainteresowaniem od lat jest muzyka na każdej płaszczyźnie od zabaw w pracy, przez śpiew w chórze aż po grę na gitarze!

Parzóch

Andżelika Parzóch – W zespole Myśliborskiej działam od 2016 roku. Lubię wyzwania i nowe doświadczenia. Staram się żyć chwilą! Kocham głośną muzykę, burzę, czekoladę, stare meble i sztukę. Przez cztery lata „pogrywałam” na deskach teatru amatorskiego, gdzie najbardziej ukochałam spektakle musicalowe. Podejmuję próby gry na instrumentach (z różnym skutkiem, ale na szczęście bez ofiar w ludziach). …Chciałabym zdobyć Nagrodę Nobla za wydłużenie doby.

anna pleskot

Ania Pleskot – Od wielu lat związana jestem z Bractwem Małych Stópek, więc główna intencja pielgrzymki (w obronie życia poczętego, a nienarodzonego) jest mi bardzo bliska. W wolnych chwilach (o ile takie mam) lubię śpiewać, uprawiać sport, pisać artykuły, a także pracować z dziećmi i młodzieżą. Uważam, że to co naturalne i proste jest piękne! Staram się być DLA, bo zawsze kiedy stajemy przed drugim człowiekiem, mamy przed sobą skarb. Niekiedy doszczętnie ukryty, ale zawsze jednak skarb (:

aleksandra kądziołka

Ola Kądziołka – Z Myśliborską pielgrzymuję od 2013 roku i wierzę, że ta przygoda potrwa jak najdłużej! Pomagając przy organizacji Pielgrzymki czuję, że mam wkład w COŚ wspaniałego i wartego zachodu, dlatego z radością wykorzystuję tutaj wszelkie swe umiejętności. Cenię sobie chwilę z dobrą książką, aktywne popołudnie, wieczór w teatrze i noc spędzoną na pisaniu. Wszystko, co chociażby leżało koło książki, przygarnę z przyjemnością. Czasem zarymuję, czasem napiszę coś dłuższego- długopis na stale przyrósł mi do ręki.

Hania Szul

Hania Szul – Nie mam chłopaka. Chcę założyć szczęśliwą rodzinę. To tyle z marzeń. Z pielgrzymką natomiast wędruję od 2013 roku. Zazwyczaj dzień spędzam w szkole, ale poza tym udzielam się w Bractwie Małych Stópek i w Oazie. Gram na paru instrumentach i ciągle się uśmiecham. Lubię angażować się w różne akcje aktywizacyjne i pomagać ludziom.

Szymon Mogielski

Szymon Mogielski – Nieidealny człowiek z głową pełną pomysłów. Oddany Oazowicz, harcerz, obrońca życia to tylko niektóre z wielu określeń mojej osoby. Staram się żyć bardzo aktywnie i nie zaprzepaszczać ani minuty czasu, którego nic nie wróci. Z pielgrzymką związany jestem od 2014 roku i dobrze mi z tym!

GRUPA MEDIALNA – to dzięki nim na wrześniowych spotkaniach popielgrzymkowych możemy powspominać minioną pielgrzymkę oglądając zdjęcia i oglądając filmy. Zazwyczaj biegają z końca na początek i z początku na koniec grupy tylko dla niepowtarzalnych „kadrów” które starają się uwiecznić. Pomagajmy im w posłudze nie odwracając od nich twarzy. Z obiektywu nas nie zastrzelą, więc nie mamy czego się bać!

 

SŁUŻBA PORZĄDKOWA – czyli ci, którzy zapewniają bezpieczeństwo pielgrzymom podczas przemarszów, na postojach czy miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dbają o spójność grupy i zachowanie odpowiednich odstępów. Ułatwiają innym uczestnikom drogi omijanie pielgrzymki, zwłaszcza w miejscach o ograniczonej widoczności, na skrzyżowaniach i w miastach. Zwykle ubrani są w jaskrawe kamizelki, a w ręku trzymają  gwizdek. To niezwykle ciężka służba. Porządkowy musi być cały czas być skupionym na ruchu, niezależnie od tego czy jest upał, czy burza. Nie ma zbyt wiele czasu na słuchanie konferencji i modlitwę podczas drogi. Jednak machanie lizakiem, gwizdanie i niekończące się okrzyki „lewa wolna” dają dużą satysfakcję i radość z dobrze wykonanej pracy.

Kamil Baracz

Kamil Baracz – Interesuję się polityką i działalnością patriotyczną, współpracowałem m.in. z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Chrystiana. W Pielgrzymce do Myśliborza uczestniczę od 2009 r. Od samego początku związany jestem z Grupą św. Faustyny Kowalskiej. Wydaje mi się, że należę do ludzi spokojnych, a co ważniejsze – kulturalnych. Gdy trzeba powiedzieć swoje zdanie – nie owijam w bawełnę. Kocham Rzym i włoskie wino.

Mateusz Olędzki

Mateusz Olędzki – Z pielgrzymką związany jestem od 2009 roku. Na początku szedłem jako zwykły  uczestnik, ale później czułem, że warto w to dzieło zaangażować się intensywniej i włączyłem się w służbę porządkową. Na co dzień interesuję się elektrotechniką i pracuje w Fundacji Małych Stopek. Poza pracą fascynuję się piłką – tą nożną jak i siatkową.

SCHOLA to ludzie o niezdartych gardłach i odpornych palcach, którzy dumnie kroczą na przodzie pielgrzymki nadając rytm wszystkim pątnikom. Ze śpiewem na ustach umilają czas i pozwalają zapomnieć o pielgrzymkowych trudach. A gdy kończy się już nasza wędrówka i wracamy do codziennego życia, dzięki nim w naszych uszach wciąż rozbrzmiewa cała masa pielgrzymkowych hitów pobudzających najpiękniejsze wspomnienia.

Magdalena Gołda – Jestem młodą pątniczką, która z pielgrzymką myśliborską związana jest od 2014 roku. Zawdzięczam jej niezwykłe przeżycia duchowe, parę bąbli i rozpoczęte prawdziwe przyjaźnie, które trwają do dziś. Musiał więc nastąpić czas, aby się za to wszystko odwdzięczyć; z muzyką jestem związana odkąd pamiętam, a jeśli tylko próbuję zapomnieć-moja szkoła mi o tym przypomina. W posługiwaniu na liturgii prowadzeniem śpiewów i muzyki, pomaga mi również formacja duchowa, w moim przypadku-oazowa. W roku 2017 założyłam chór, który prowadzę, a który z Bożą pomocą jeszcze śpiewa. Dlatego na pielgrzymce pełnię rolę osoby odpowiedzialnej za wszystko co jest związane z muzyką.

SŁUŻBA MEDYCZNA – to Ci ludzie w „różowych rękawiczkach”, którym nie straszne są nasze bąble na stopach i wszystkie problemy jakie przynosi piesza wędrówka. Zazwyczaj „sympatyczne” panie, które starają się ulżyć nam choć trochę w cierpieniu.

Kamila Sawczyszyn

Kamila Sawczyszyn – Jestem prostą kobietą, dla której liczy się dobro drugiego człowieka. Staram się by po spotkaniach ludzi ze mną na ich twarzach pozostawał uśmiech – wiele on o nas świadczy. Inspirują mnie góry no i małe dzieci – niewyczerpane źródła energii. Kiedy „trzeba” to uwielbiam jeść i spać. Jestem niezwykła bo jestem DZIECKIEM BOŻYM!

 

mateusz kozłowski

Mateusz Kozłowski – Urodzeniem pochodzę z Nowogardu, dziś natomiast mieszkam w Szczecinie, gdzie studiuję medycynę. Z Myśliborską jako porządkowy byłem związany od 2014 roku, ale do Myśliborza pielgrzymowałem już wcześniej. Moją pasją od zawsze była muzyka. W wolnych chwilach gram na akordeonie i gitarze. Uwielbiam bajgle i tort śmietankowy z truskawkami.

 

Wiele pomysłów i ich realizacja na pielgrzymce to zasługa ludzi młodych, którzy z ogromnym zapałem angażują się w organizację pielgrzymki. Każdy pielgrzym musi mieć w sobie świadomość, że to właśnie ON ją współtworzy i bez ludzi takich jak TY nigdy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego byśmy nie wyszli! Pamiętaj, że zawsze otwarci jesteśmy na propozycje dotyczące usprawnienia funkcjonowania Myśliborskiej. Zaangażowanie wielu, choćby drobne i na pozór nic nieznaczące pomaga stworzyć najpiękniejszą pielgrzymkę!