Tegoroczna pielgrzymka przypada w niezwykłym czasie obfitującym w nadzwyczajne łaski, trwamy bowiem w jubileuszu miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka! On sam naucza nas, że pątniczy szlak jest ZNAKIEM SZCZEGÓLNYM W ROKU ŚWIĘTYM, ponieważ jest ikoną drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji. Życie jest pielgrzymką, a istota ludzka to viator, pielgrzym, który przemierza drogę aż do osiągnięcia celu – miłosierdzia – który wymaga zaangażowania i poświęcenia tak jak pątniczy szlak…

Nie odbieraj sobie możliwości doświadczenie cudu, nawrócenia! Pozwól się objąć miłosierdziu Bożemu i wyrusz razem z nami w pielgrzymkę na miarę własnych sił ku Drzwiom Świętym w myśliborskim sanktuarium – miejscu wybranym przez samego Pana Boga na kolebkę nowego zgromadzenia zakonnego. To właśnie to miejsce, do którego od 24 lat podążamy, szkicowała błogosławionemu księdzu Michałowi w swoich notatkach święta siostra Faustyna, a o którym On sam pisał w ten sposób: „Poszedłem na sam przód do kościoła i ku wielkiemu zdziwieniu spostrzegłem w ścianie ołtarzowej okno z nieco uszkodzonym witrażem, przedstawiającym konanie Pana Jezusa na krzyżu. Przyglądałem się z radością i zdumieniem, albowiem siostra Faustyna mówiła mi o takim kościółku i witrażu, przy którym będzie siedziba pierwszego domu nowego zgromadzenia”.

Wyruszamy 23 sierpnia z sanktuarium na os. Słonecznym tuż po Mszy św. rozpoczynającej rekolekcje o godz. 7:00. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są interaktywnie oraz stacjonarnie. Rejestracja przez stronę internetową możliwa jest od dnia dzisiejszego do 22 sierpnia (do godziny 20:00). Potwierdzeniem udanych zapisów internetowych jest mail zwrotny, przesyłany automatycznie na wcześniej podany adres (znajduje się tam także dalsza instrukcja postępowania np. odnośnie płatności).

Jeśli nie masz możliwości zapisać się za pośrednictwem Internetu, przyjdź 20, 21 lub 22 sierpnia do biura Fundacji Małych Stópek przy ul. Tarczyńskiego 4/2. Będziemy tam czekać na Was od godziny 10:00 do 19:00. Płatności dokonuje się w momencie odbioru pakietu pielgrzyma (albo w biurze/ albo w Sanktuarium)

W tym roku zrezygnowaliśmy z możliwości wcześniejszego rezerwowania biletu powrotnego do Szczecina. W drugiej połowie sierpnia udostępnimy Wam bardziej szczegółowe wiadomości odnośnie powrotu.

Pamiętaj:  Dzięki zapisom przez Internet bardzo ułatwiasz nam przygotowanie pakietu pielgrzyma, a odbierając go przed dniem 23 sierpnia usprawniasz nasze wyjście z sanktuarium na os. Słonecznym (za co jesteśmy bardzo wdzięczni!:) Wielką radością jest dla nas spotykać się z Wami przy okazji zapisów na kilka dni przed wyruszeniem, prosimy więc – śmiało przybywajcie do nas i wykorzystajcie czas trzech dni zapisów stacjonarnych! Zapisów nie trzeba (a nawet nie powinno się) odkładać na godzinę przed rozpoczęciem pielgrzymki. Możliwość rejestracji w Sanktuarium na os. Słonecznym jest „ostatnią szansą” na udział w  pielgrzymce dla niezdecydowanych i nie powinna być postrzegana jako alternatywa dla pątników planujących swój udział w pielgrzymce od dłuższego czasu, którzy mogliby skorzystać z pośrednictwa Internetu bądź zapisów stacjonarnych.

Więcej w zakładce “informacje”

plakat