Jak można wyczytać z historii pielgrzymki – osoby odpowiedzialne za jej organizację nieustannie się zmieniały. Od samego początku jednak głównym organizatorem-założycielem jest pan Jarosław Laskowski z parafii p.w. św. Antoniego w Szczecinie. Później, dołączyła do niego pani Elżbieta Trzcińska. I choć do dziś tworzą doskonale uzupełniający się duet, zwiększająca się nieustannie liczba pątników (która oczywiście cieszy) i wyzwania logistyczne jakie stawia przed organizatorami trasa pielgrzymki zmusiły do podzielenia tego „ciężaru” przygotowań na większą grupę młodych, „zachłyśniętych bożym miłosierdziem” ludzi, którzy dzieło zechcieli podjąć i kontynuować. Poniżej przedstawiamy wam nas samych, czyli skromną ekipę przyjaciół dla których nie ma rzeczy niemożliwych!

p.Jarek p.Ela

.

 

Założyciele pieszej pielgrzymki do Myśliborza:

Jarosław Laskowski i Elżbieta Trzcińska

 

 

 

 

Ojciec Rekolekcjonista to ksiądz dbający, aby pątnicy byli przygotowani duchowo do spotkania z Jezusem Miłosiernym. Jest odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie rekolekcji, bo przecież pielgrzymka to rekolekcje w drodze i muszą mieć swojego rekolekcjonistę. Przez kilkadziesiąt kilometrów duchowej drogi poprowadzi nas w tym roku ks. Janusz Szczepaniak  – ojciec duchowny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

SEKRETARIAT – zajmuje się wszelkimi sprawami organizacyjnymi naszej pielgrzymki, czyli m.in: przygotowują program, nadzorują proces zapisów, czy ciężarówkę przewożącą bagaże. Dbają o to by każdy mógł coś zjeść czy wypić i „ogarniają” mnóstwo innych ważnych spraw. Dla nich pielgrzymka zaczyna się w czerwcu.

Hania Szul – Hej! Jestem liderem sekretariatu i zajmuję się organizacją pielgrzymki. Za równo przed pielgrzymką jak i w trakcie staram się sprawić, żeby niczego wam nie zabrakło 😉  Możecie do mnie kierować wszystkie pytania i wątpliwości (dotyczące organizacji, zapisów itd.) w każdej chwili, a ja z przyjemnością postaram się wam pomóc 🙂

Kacper Redosz – Jestem członkiem grupy sekretariatu. Profesja na pielgrzymce? Kierowca sanitarko-sklepiku (tam mnie najczęściej można spotkać).  Lubię także wypisywać identyfikatory i przygotowywać pakiety pielgrzyma, więc na pewno spotkasz mnie przy odbiorze swojego!  Do zobaczenia na szlaku!

Szymon Mogielski – Nieidealny człowiek z głową pełną pomysłów. Oddany Oazowicz, harcerz, obrońca życia to tylko niektóre z wielu określeń mojej osoby. Staram się żyć bardzo aktywnie i nie zaprzepaszczać ani minuty czasu, którego nic nie wróci. Z pielgrzymką związany jestem od 2014 roku, gdzie zajmuje się koordynacją posługi harcerzy w czasie drogi. 

Mikołaj Ciesielczyk – Jako członek sekretariatu w głównej mierze biorę udział w przygotowaniach przed pielgrzymką – między innymi przyjmuję zapisy i szykuję pakiety pielgrzyma. W trakcie trasy także z wielką chęcią służę pomocą!

GRUPA MEDIALNA – to dzięki nim na wrześniowych spotkaniach popielgrzymkowych możemy powspominać minioną pielgrzymkę oglądając zdjęcia i oglądając filmy. Zazwyczaj biegają z końca na początek i z początku na koniec grupy tylko dla niepowtarzalnych „kadrów” które starają się uwiecznić. Pomagajmy im w posłudze nie odwracając od nich twarzy. Z obiektywu nas nie zastrzelą, więc nie mamy czego się bać!

Ola Kądziołka – Z Myśliborską pielgrzymuję od 2013 roku i wierzę, że ta przygoda potrwa jak najdłużej! Pomagając przy medialnej stronie Pielgrzymki czuję, że mam wkład w COŚ wspaniałego i wartego zachodu, dlatego z radością wykorzystuję tutaj wszelkie swe umiejętności. Cenię sobie chwilę z dobrą książką, aktywne popołudnie, wieczór w teatrze i noc spędzoną na pisaniu. Wszystko, co chociażby leżało koło książki, przygarnę z przyjemnością. Czasem zarymuję, czasem napiszę coś dłuższego- długopis na stale przyrósł mi do ręki.

SŁUŻBA PORZĄDKOWA – czyli ci, którzy zapewniają bezpieczeństwo pielgrzymom podczas przemarszów, na postojach czy miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dbają o spójność grupy i zachowanie odpowiednich odstępów. Ułatwiają innym uczestnikom drogi omijanie pielgrzymki, zwłaszcza w miejscach o ograniczonej widoczności, na skrzyżowaniach i w miastach. Zwykle ubrani są w jaskrawe kamizelki, a w ręku trzymają  gwizdek. To niezwykle ciężka służba. Porządkowy musi być cały czas być skupionym na ruchu, niezależnie od tego czy jest upał, czy burza. Nie ma zbyt wiele czasu na słuchanie konferencji i modlitwę podczas drogi. Jednak machanie lizakiem, gwizdanie i niekończące się okrzyki „lewa wolna” dają dużą satysfakcję i radość z dobrze wykonanej pracy.

Kamil Baracz – Interesuję się polityką i działalnością patriotyczną, współpracowałem m.in. z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Chrystiana. W Pielgrzymce do Myśliborza uczestniczę od 2009 r. Od samego początku związany jestem z Grupą św. Faustyny Kowalskiej. Wydaje mi się, że należę do ludzi spokojnych, a co ważniejsze – kulturalnych. Gdy trzeba powiedzieć swoje zdanie – nie owijam w bawełnę. Kocham Rzym i włoskie wino.

 Jacek Porazik Na pielgrzymce występuję w roli porządkowego, więc jestem odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo, ale również pilnuję porządku  w grupie. Jeśli nie wiesz jak iść, pokaże Ci drogę. Pilnuj się mnie, a nie zginiesz!

SCHOLA to ludzie o niezdartych gardłach i odpornych palcach, którzy dumnie kroczą na przodzie pielgrzymki nadając rytm wszystkim pątnikom. Ze śpiewem na ustach umilają czas i pozwalają zapomnieć o pielgrzymkowych trudach. A gdy kończy się już nasza wędrówka i wracamy do codziennego życia, dzięki nim w naszych uszach wciąż rozbrzmiewa cała masa pielgrzymkowych hitów pobudzających najpiękniejsze wspomnienia.

Magdalena Gołda – Jestem liderem grupy muzycznej i odpowiadam za wszystkie muzyczne sprawy podczas pielgrzymki. Prowadzę chór myśliborskiej oraz koordynuję śpiew w drodze. Wszelkie uwagi dotyczące właśnie muzycznych spraw (podczas drogi i nie tylko) możecie kierować bezpośrednio do mnie, a jeżeli chcielibyście dołączyć do grona muzycznych to śmiało!  Zapraszam!

Wiktoria Święciochowska – Podczas pielgrzymki angażuję się w oprawę muzyczną podczas Mszy świętych oraz czuwań. Jeśli chciałbyś/chciałabyś nas wesprzeć swoim głosem lub instrumentem, (zwłaszcza w trakcie drogi, kiedy każdy z nas się szybciej męczy i dobrze mieć dobry głos/ gitarę w zapasie) możesz się do mnie zgłosić podczas pielgrzymki! Do usłyszenia!

SŁUŻBA MEDYCZNA – to Ci ludzie w „różowych rękawiczkach”, którym nie straszne są nasze bąble na stopach i wszystkie problemy jakie przynosi piesza wędrówka. Zazwyczaj „sympatyczne” panie, które starają się ulżyć nam choć trochę w cierpieniu.

Kamila Sawczyszyn – jestem liderem grupy medycznej i aktualnie pracuję w szpitalu jako pielęgniarka. Na wszelkie bóle, rany zaradzimy. Pęcherze na stopach? – nie są mi straszne 😉  Postaram się wraz z medycznymi pomocnikami byś jak najwięcej kroków przeszedł do Sanktuarium. Jestem dla Was ze wsparciem motywacyjnym niczym trener personalny. Do zobaczenia na trasie!  🙂

Wiele pomysłów i ich realizacja na pielgrzymce to zasługa ludzi młodych, którzy z ogromnym zapałem angażują się w organizację pielgrzymki. Każdy pielgrzym musi mieć w sobie świadomość, że to właśnie ON ją współtworzy i bez ludzi takich jak TY nigdy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego byśmy nie wyszli! Pamiętaj, że zawsze otwarci jesteśmy na propozycje dotyczące usprawnienia funkcjonowania Myśliborskiej. Zaangażowanie wielu, choćby drobne jak podjęcie ministrantury pomaga stworzyć najpiękniejszą pielgrzymkę!

Kuba Florkowski – Jestem liderem grupy liturgicznej, ale również jestem porządkowym. Podczas drogi zapewniam wam bezpieczeństwo oraz nadzoruję porządek w grupach. Natomiast w trakcie Eucharystii pilnuję, żeby wszystko było na swoim miejscu. Jeżeli posługujesz w swojej parafii jako lektor/ ministrant itp. to koniecznie zgłoś się do mnie! Razem zadbajmy o piękną liturgię!