20 września odbyło się spotkanie wszystkich pątników oraz sympatyków Myśliborskiej. W tym roku spotkaliśmy się w kościele pw. św. Stanisława Kostki (jest to parafia ojca kierownika) gdzie uczestniczyliśmy w eucharystii oraz poczęstunku przygotowanym przez pielgrzymów. Dla każdego przygotowane były także pamiątkowe płyty z filmem i zdjęciami uwieczniającymi tegoroczną pielgrzymkę.

XXII Myśliborską Pieszą Pielgrzymkę ze Szczecina tworzyło 113 mężczyzn (35%) oraz 211 kobiet (65%)– łącznie 324 zarejestrowanych pątników przy czym 207 z nich, a więc 64% skorzystało z rejestracji online. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku cała pielgrzymka liczyła 303 pątników (153 mężczyzn i 150 kobiet), a za pośrednictwem naszej strony internetowej zapisało się wtedy 168 osób, czyli jedynie 55%.

W tym roku po raz pierwszy na szlak Myśliborskiej Pieszej Pielgrzymki ze Szczecina wyruszyło 176 osób, co stanowiło 54% wszystkich pątników. Natomiast w roku ubiegłym pielgrzymowania spróbowało o dwóch pątników więcej (55%). Z możliwości zapisów internetowych skorzystało 60% pielgrzymów idących po raz pierwszy.

46% osób biorących udział w ubiegłorocznej pielgrzymce wróciło na szlak w tym roku. Wśród tych osób znajdowało się także 37% pielgrzymów, którzy w ubiegłym roku wyruszyli na szlak myśliborskiej pierwszy raz.

Ze względów bezpieczeństwa rozdzieliliśmy kolumnę pieszych na dwie odrębnie grupy – św. Faustyny Kowalskiej, w której szło 168 osób oraz bł. Michała Sopoćki złożonej z 156 pielgrzymów.

Podczas trzech dni rekolekcji zjedliśmy m.in. 22 kilogramy i 346 gram parówek drobiowych, podczas chrztu zostaliśmy obsypani 5 kilogramami mąki pszennej oraz wypiliśmy 4 litry wywaru z czosnku, a do Myśliborza wnieśliśmy 40 ogromnych flag pro-life. (: