Austria

img

Pielgrzymi szlak tworzy wiele osób i to one nadają charakteru grupie. Każdy rok to nowi pątnicy, nowe relacje i inny, niepowtarzalny klimat. Bracia i siostry (bo tak się wzajemnie nazywamy w czasie rekolekcji) to trzon grupy, bez którego nigdy by nie zaistniała. Jesteśmy (zazwyczaj) otwarci i w każdym utrapieniu możemy liczyć na pomocną dłoń kogoś z lewej, bądź prawej strony jak nie z przodu lub tyłu! (: Charakteryzujemy się jako grupa nad wyraz spokojnymi porządkowymi (m.in. Kamil – oaza spokoju), którzy z troską dbają o nasze bezpieczeństwo, nie szczędząc przy tym donośnych okrzyków „lewa wolna”.

Aby wszystko miało swój porządek i właściwy kierunek – grupa musi (poza pątnikami i służbą porządkową) posiadać także przewodnika, niczym kapitana na morskim okręcie, który nadaje wszystkim odpowiedni rytm. Ksiądz Bartłomiej Bugajak – bo tak zwą tego niepozornego, ale doświadczonego kapłana – ma na swoim życiowym koncie kilka Myśliborskich pielgrzymek. Funkcję przewodnika podejmuje od 2015 r.

Ojciec przewodnik pomimo swego, puławskiego pochodzenia święcenia przyjął w diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej AD 2011 i od tego czasu posługuje jedynie w miejscach o wysokim znaczeniu dla diecezji: początkowo w konkatedrze (Kamień Pomorski), a obecnie w archikatedrze. Znany jest, przede wszystkim ze swojego kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Aktywnie działa ze Skautami Europy, organizuje wyjazdy i półkolonie, prowadzi liczne spotkania, które przyciągają młodych ludzi. Jako osoba bardzo otwarta i bezpośrednia z łatwością nawiązuje kontakty. Na szlaku to wielka zaleta. Pomimo tego, że pielgrzymka do Myśliborza nie trwa długo, ksiądz Bartek potrafi nawiązać w tym czasie nowe i trwałe relacje. Czy warto z nim wyruszyć w drogę? Najlepiej przekonać się o tym metodą doświadczalną i po prostu dołączyć do nas już 23 sierpnia!

  • Twój samochód i felgi Twój samochód i felgi
  • Dezynfekcja Kraków i Usługi DDD Dezynfekcja Kraków i Usługi DDD
  • Usuwanie os Gdańsk Usuwanie os Gdańsk
  • Klimatyzacja z montażem Katowice Klimatyzacja z montażem Katowice
  • Producent okien dachowych Velux Fakro Oferta Producent okien dachowych Velux Fakro Oferta